ČAJ MATCHA A HUBNUTÍ

Podle nejnovější publikace American society of clinical nutrition (společnost zabývající se zdravou výživou) konzumace kvalitního zeleného čaje podporuje rovnoměrné rozložení energie v těle.Tím dochází k zrychlení metabolismu o 30- 40%. To znamená, že pití Matcha tea  výrazně podporuje hubnutí a takto dochází ke zvýšenému spalování kalorii.

Nedávné vědecké studie o Matcha tea došly k závěru, že Matcha obsahuje až 137 x více EGCG než v běžném zeleném čaji. EGCG je nejúčinnější antioxidant  posilující imunitu a  navíc má největší podíl           na redukci tělesného tuku a tím i hmotnosti. Je to tedy výborný pomocník při spalování tuků.  

ČÍM JE ČAJ MATCHA VYJÍMEČNÝ?

Tento čaj nemá žádné negativní účinky na krevní tlak, čaj mohou bez obav používat i diabetici.  Čaj zvyšuje schopnost těla vydávat energii procesem tzv. termogeneze a to z běžných 8 - 10% na pozoruhodných 35 - 43%.

ÚNAVA A NEDOSTATEK ENERGIE?

Kromě antioxidantů EGCG obsahuje čaj Matcha teofylin, který dodává tělu energii postupně v rámci několika hodin. Pomáhá tak oddalovat únavu a pocit vyčerpanosti u pravidelně sportujících osob. Matcha je tedy velmi vhodným pomocníkem pro všechny aktivní jedince. Obecně se doporučuje užívat šálek čaje po skončení cvičení, což správným způsobem ovlivní právě metabolické procesy. Konzumace podporuje pokles množství tělesného tuku a hlavně bojuje proti běžným jevům, které provází redukci váhy, jako je únava, pocit zimy či spavost.           Dávkování: Dospělí 4 - 6 g čaje Matcha tea za den

7 DŮVODU PROČ JE MATCHA POVAŽOVÁNA  ZA SUPERPOTRAVINU

1 - DOBRÝ ZDROJ KATECHINŮ, EGCG 

Antioxidanty katechiny jsou nejúčinnější a nejvíce prospěšné zdraví. Navíc telený čaj Matcha je zdrojem jednoho specifického katechinu zvaného epigalokatechin gallát, který je velice uznávaný pro své protirakovinové vlastnosti.

2 - VÝRAZNÉ SPALOVÁNÍ KALORIÍ

Zelený čaj Matcha umí nabudit metabolismus a pomoci při spalování přebytečného tělesného tuku asi čtyřikrát rychleji, než je běžné a to bez negativních vedlejších účinků, jako je zrychlený tělesný zep a vysoký krevní tlak.

3 - DETOXIKACE TĚLA

Proces výroby zeleného čaje Matcha z rostliny Camellia senensis vyžaduje zakrytí lístků před slunečním světlem, čímž se v nich zvýší produkce chlorofylu. Výsledný vysoký obsah chlorofylu nejen že dodává tomuto čaji jeho krásně zelenou barvu, ale rovněž z něj dělá silný detoxikační prostředek, který má schopnost " vypláchnout "z těla těžké kovy a chemické toxiny.

4 - POSÍLENÍ IMUNITNÍHO SYSTÉMU

Katechina nacházející se v tomto čajipůsobí jako antibiotika a podporují fungování imunitního systému. Jedna miska zeleného čaje Matcha poskytne dostatečné množství živin jako jsou draslík, vidamíny A a C, železo, bílkoviny, vápník.

5 - SNÍŽENÍ HLADINY CHOLESTEROLU

Existují studie, které ukazují, že pravidelným pitím Matcha tea lze snížit hladinu LDL (špatného) cholesterolu.

6 - NAVOZUJE POCIT KLIDU

Přítomnost aminokyseliny L-theanin v lístcích Matcjha stimuluje produkci alfa vln v mozku, čímž navozuje pocit klidu a uvolnění, bez pocitu ospalosti.

7 - POSILUJE PAMĚT´ A KONCENTRACI

L-theanin produkuje hormony jako dopamin a serotonin, které zlepšují náladu, posilují pamět a podporují lepší koncetraci

TEDY PLATÍ ZPĚT DO FORMY S MATCHA TEA