PROČ VACUTHERM?

Vědecké testy prokázaly, že ženy ztrácejí při cvičení v  podtlakové kabině až třikrát více tuku v problémových partiích, než při běžném cvičení.
U žen, které ukládají přebytečnou vodu mohou být tyto výsledky více než zvojnásobeny.
 

PROČ JE ODSTRAŃOVÁNÍ TUKU TAK OBTÍŽNÉ?

Konstrukce přístroje je postavena na faktech, že pro spalování tuků je nutný pohyb. U žen se převážně ukládání tuku akumuluje v partiích boků, břicha, stehen. Tyto partie jsou však při běžném pohybu a cvičení nejméně prokrveny. Toho si můžete jednoduše všimnou , tak že po běžném cvičení si chytnete na parie v kterých chcete hubnou a zjistíte, že jsou o poznání chladnější (tedy mémě prokrveny) než parie ostatní. Je zde velmi důležité pochopit souvislost mezi krevním oběhem, ztrátou tuku a cvičením. Během běžného cvičení se tělesná teplota partií v dolní části těla snižuje a krev proudí pryč z podkoží do svalové tkáně. Horní část těla má naopak normální oběh a teplota se zvyšuje. Svaly během cvičení potřebují přísun energie, která je čerpána z tukových zásob z míst, která jsou dobře prokrvena. To vede k tomu, že tuk se spaluje především v partiích v horní části těla (prsa, paže) a ne tam kde bychom chtěli tedy v oblasti břicha, boků a hyždí. Výsledek je že, ženy s ložisky tuku v dolních partiích těla nedokážou efektivně odstranit celulitidu a tuk pomocí normálního cvičení, at´ se snaží sebevice. Žena pak sportuje, aby pozitivně tvarovala svou postavu. Hubne však na ńadrech, pažích, ramenách a v obličeji, přičemž tuk ve spodních částech těla zůstává. 

 

PROČ JE VACUTHERM TAK ÚČINNÝ PŘI SPALOVÁNÍ TUKŮ?

Obrovskou výhodou tohoto přístroje je, že při tomto cvičení je možno využít kombinaci tří procedur zaráz a tak urychlit účinek cvičení.

Tedy při stejné době 30min proběhnou tři tréninky.

1.TRÉNINK 

- probíhá formou svižné chůze na běžeckém pase. V průběhu chůze je monitorovaná tepová frekvence tak, aby se jednalo po celou dobu o aerobní cvičení, kdy je spotřeba energie hrazena z 80% tuky a pouze 20% tvoří cukry. Při aerobním cvičení se tepová frekvence cvičícího pohybuje okolo 65% maximální tepové frekvence (MTF). Tepovou frekvenci je možno sledovat na monitoru a tak jednoduše kontrolovat správnost pohobé aktivity. Vedle zobrazené TF vidí uživatel i spálené kalorie a kolik km ušel plynulou chůzí nebo ujel na ortopedu. V další fázi při cvičení dochází zbavování nadbytečných kg, tvarování postavy, zlepšení fyzické kondice a zlepšení stavu pokožky a odstranění celulitidy. Na ovládacím panelu si uživatel reguluje rychlost a sklon pásu, zátěž a podtlak. Podtlakové zařízení se doporučuje pro klienty od 15let. Je vhodný nejen pro širokou veřejnost ale i pro regeneraci sportovců.

2.TRÉNINK

 - procedura s podtlakem. Při tomto tréninku se problémové partie(boky, stehna, hýždě, břicho) nacházejí v podtlakové kabině. Střídavým podtlakem je krev nasávána do kapilár v podkožía ta odvádí účinněji tuk z tukových buněk ke svalům a zde je možno tuk spálit. Dále je podtlakem aktivován i lymfatický systém, který zajištuje lepší odvádění metabolických zplodin. Aktivní ptokrvení pokožky a lepší zásobování kyslíkem, minerálními látkami, enzymi a vitamíny pozitivně působí proti pomerančové kůži. Plet´ je při pravidelné aplikaci výrazně hladší a jemnější.

3.TRÉNINK

- procedura INFRA RED je metoda, která v kombinaci pohybu s infračerveným světlem pomáhá k k rychlé ztrátě hmotnosti. Dochází k tomuto díky rychlému prohřívání tkání a svalů. Zároveń zvyšuje cirkulaci krevního oběhu a metabolismus, způsobuje spalování tuků a redukci celulitidy. Hlavní výhodou je účinné řešení při problémech způsobených nadváhou, při kožních problémech a celulitydě. IR je elektromagnetické záření, které se používá řadu let v plastické chirurgii, rehabilitaci, fyzioterapii a ortopedii. Zdravý efekt přichází při teplotě 35 - 45C, aniž by docházelo k zatížení srdečního, dýchacího a oběhového systému. Infračervené paprsky jsou používány při problémech s nadváhou a při kožních problémech , protože pronikají hluboko do pokožky.